NOMINAL

blog / novinky

Už znáte nové jednoporcovky Nomina? Seznamte se!

Už znáte nové jednoporcovky Nomina? Seznamte se!

Tři nové kaše Nomina jsou nachystány tak, aby  jednoduše posloužily k přípravě jednoho vydatného pokrmu. Každá má jiné složení, a to sleduje nějaký cíl. Podle toho jsou i kaše nazvány. Neznamená to ovšem, že by např. pro sportující nebyla vhodná kaše  výletní či kancelářská. Záleží na tom, co očekáváme. I když už tyto kaše netvoří pouze obiloviny, i pro ně platí, že jsou bez cukru a jiných ochucovadel.

Cereální kaše Nomina sportovní je kombinací komplexních snadno stravitelných sacharidů rýže, které dodají energii nejen pro sportovní výkon, s vločkami z bílé quinoi, která bývá pro svou výživovou hodnotu označována jako superpotravina. Zdraví celého organismu pak podporuje rozpustná vláknina inulin, prebiotická  látka, která je potravou pro střevní mikroflóru. V každé porci jí najdeme aspoň 5 g. Kaše je určena pro přípravu s teplým mlékem  nebo dnes velmi oblíbeným mlékem rostlinným. Sama je bezlepková, bezlaktózová  a vhodná pro vegany.

Cereální kaše Nomina kancelářská je primárně určená k přípravě dopolední svačiny či oběda v práci. Svým složením se snaží zasytit, dodat energii, ale zároveň přiměřenou dávku vlákniny. A to jak nerozpustné, tak rozpustné. Každá má v našem jídelníčku své místo. Obilninový základ kaše tvoří čirok, červená a bílá quinoa a rýže natural. Ty jsou doplněny lněnou moukou a rozpustnou vlákninou inulin z čekanky.  Pro povzbuzení činnosti mozku a naší paměti je přidán lecitin ze semínek slunečnice. I tato kaše je určena pro přípravu s živočišným či rostlinným mlékem. Sama je vhodná i pro vegany a neobsahuje ani lepek, ani laktózu. Je na místě ji doplnit kouskem čerstvého ovoce, příp. přidat trochu oblíbených semínek či ořechů.

Cereální kaše Nomina výletní se od dvou výše zmíněných liší tím, že ji lze připravit pouze s horkou vodou. Její základ tvoří výživné obiloviny jako oves, ječmen a celozrnná špalda. Ty jsou doplněny sušeným kokosovým tukem. Pro kokosový tuk je charakteristické, že obsahuje přes 50 % mastných kyselin s krátkým nebo středně dlouhým uhlovodíkovým řetězcem. Takové tuky představují  pro tělo vhodný rychlý  zdroj energie, aniž by ovlivňovaly glykemii. S Nominou výletní jsme tak schopni za pár minut připravit pokrm, který nám dodá sílu pro náš výšlap. Potřebujeme pouze termosku s horkou vodou, kaši, misku a hodí se i kousek čerstvého ovoce. Cestou můžeme nasbírat třeba borůvky:-). Výživovou hodnotu kaše samozřejmě zvyšuje i obsah rozpustné  i nerozpustné vlákniny. A v každé porci křupe 5 g semínek chia.

Tak ať Vám chutná!

NOMINA – JEDNODUŠE KAŠE

výrobky

pro zpracovatele

pro gastronomii

recepty

kde nás najdete?

V velkoobchod P prodejna G gastro S sídlo firmy L lokalizace
Najdete nás i v prodejnách Rossmann, Albert, Lidl

rychlý dotaz

rychlý kontakt

E-mail: info@nominal.cz
adresa:
Vídeň 6
Velké Meziříčí, 59401
Vysočina, Česká republika
další údaje:
IČ: 29317908 / DIČ: CZ29317908