NOMINAL

hlavní jídla / přílohy

Roláda z jáhlového těsta

Roláda z jáhlového těsta

Suroviny

200 g směsi  na jáhlové těsto
200 g mléka
1 vejce
Náplň:
Cca půl balíčku mraženého špenátového protlaku
Stroužek česneku
1-2 PL směsi  Jáhlové těsto
1-2 PL mléka (smetany)
Pepř, sůl
Cca 150 g bezlepkové uzeniny

Postup

Ze špenátového protlaku si připravíme zahuštěný špenát (můžeme zahustit směsí  a mlékem). Dochutíme lisovaným česnekem, solí a pepřem. Necháme trochu vychladnout. Párky pokrájíme na drobné kostičky.

Ingredience na těsto smícháme a necháme asi 10 min. stát. Poté důkladně prohněteme. Těsto rozdělíme na dvě stejné části. Každou válečkem rozválíme na tloušťku cca 0,5 cm do tvaru obdélníku, širokého asi 10-13 cm. Při válení si můžeme podsypávat třeba hladkou kukuřičnou či pohankovou moukou.

Asi 1/3 obdélníku potřeme špenátem, na 1/3 poklademe pokrájený  párek  a 1/3 necháme volnou. Roládku začneme motat od části se špenátem. Hotové válečky budou  dlouhé asi 25 cm. Můžeme je prokrojit a udělat čtyři kratší. Zabalíme je do potravinářské fólie, a tu nakonec propícháme na mnoha místech třeba jehlou na špízy. Vložíme do vroucí vody a vaříme cca 20 min. Poté vytáhneme a necháme ještě zabalené chvíli zatáhnout. Odbalíme fólii a krájíme na silnější plátky. Roládky lze použít jako samostatné jídlo polité osmaženou cibulkou nebo jako přílohu  např. k dušené zelenině.

cereální kaše

směsi na chleba

směsi na těsta

bezlepkové recepty

kde nás najdete?

V velkoobchod P prodejna G gastro S sídlo firmy L lokalizace
Najdete nás i v prodejnách Rossmann, Albert, Lidl

rychlý dotaz

rychlý kontakt

E-mail: info@nominal.cz
adresa:
Vídeň 6
Velké Meziříčí, 59401
Vysočina, Česká republika
další údaje:
IČ: 29317908 / DIČ: CZ29317908