NOMINAL

špaldové recepty

Opilý Franz trochu jinak

Opilý Franz trochu jinak

Suroviny

Těsto:
60 g pšeničné hrubé mouky
60 g celozrnné špaldové mouky Nominal
4 vejce ( žloutky +  bílky)
200 g moučkového cukru
200 g másla
4 ČL kakaa
1 bal. kypřícího prášku (asi 12 g) 
Náplň:
250 g vlašských ořechů
asi 140 g moučkového cukru
rum (cca 150-200 cl)
1 bílek
Poleva:
kvalitní hořká čokoláda
(pecička 100% tuku)
pár vlašských ořechů na ozdobu
malé papírové košíčky ø asi 2,5 cm

Postup

Mnozí moužná znají různé modifikace "opilých Františků" s intenzivní chutí rumu a ořechů. Většinou se jedná o cukroví ve tvaru malých řezů. podle tohoto receptu si můžete vyhrát s malými "kapkejky".
Žloutky utřeme s cukrem a máslem. Z bílků si připravíme tuhý sníh (před šleháním přidejme špetku soli). Do žloutkové hmoty přimícháme mouky promíchané s práškem do pečiva a kakaem. Nakonec jemně vmícháme tuhý sníh. Hmotu si přendáme do zdobícího sáčku a plníme malé papírové košíčky. Samozřejmě ne až po okraj, musíme těstu nechat prostor na naskočení. povrch těsta může zůstat nerovný, pečením se srovná. Pečeme při 170 °C asi 15-17 min. (upéct, ale nevysušit). Na vychladlé košíčky přidáme náplň.
Tu si připravíme z mletých vlašských ořechů. Bílek chvíli třeme s částí cukru, pak přidáme zbytek, ořechy a rum. Je to vždy trochu individuální, některé ořechy nasají tekutinu lépe, některé méně. Pokud nechceme použít syrový vaječný bílek, je možné ho vynechat. Pokud se nám nedaří docílit husté konzistence, můžeme přidat 1 PL rozemletých piškotů. Zdobícím sáčkem uděláme košíčků čepici z ořechové náplně. Než si připravíme čokoládovou polevu, můžeme nechat košíčky chvíli v chladu.
Čokoládu rozpustíme na vodní lázni. Pokud se nám nezdá dostatečně tekutá, můžeme k ní přidat pecičku 100% tuku. Košíčky namáčíme náplní do čokoládové polevy. Vršek zdobíme kouskem vlašského ořechu. 

výrobky

pro zpracovatele

pro gastronomii

recepty

kde nás najdete?

V velkoobchod P prodejna G gastro S sídlo firmy L lokalizace
Najdete nás i v prodejnách Rossmann, Albert, Lidl

rychlý dotaz

rychlý kontakt

E-mail: info@nominal.cz
adresa:
Vídeň 6
Velké Meziříčí, 59401
Vysočina, Česká republika
další údaje:
IČ: 29317908 / DIČ: CZ29317908