NOMINAL

špaldové recepty

Jablečný závin s mrkví a špaldovou moukou

Jablečný závin s mrkví a špaldovou moukou

Suroviny

300 g celozrnné špaldové mouky Nominal
150 g změklého másla (nebo
jiného tuku na pečení)
1,5 g kypřícího prášku
80 g bílého jogurtu
2 špetky soli
230-250 g jemně strouhané mrkve
1 kg jablek
cca 100 g rozinek
citrónová šťáva i kůra
skořice
2-3 PL špaldové cereální kaše Nomina 
můžeme přidat vlašské ořechy
či piniová semínka
na potírání rozšlehané vejce

Postup

Když už jste se rozhodli péct z celozrnné špaldové mouky, určitě rádi vyzkoušíte něco méně obvyklého. Mrkev v těstě používám ráda i do bezlepkových receptů, protože jim dodává vláčnost a přitom se krásně snoubí se sladkou chutí moučníků. Krásným příkladem může být slavný "carrot cake". Toto těsto můžete použít i k přípravě jiných závinů (tvarohových, i slaných) či drobnějších kousků. Dávka odpovídá dvěma závinům na běžný plech.
Pro přípravu těsta nejprve smícháme mouku s kypřícím práškem. Mrkev oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle. Změklý tuk, mouku, jogurt a sůl promícháme, přidáme mrkev a důkladně prohněteme. Poté schováme do sáčku, krabičky či fólie a necháme odležet alespoň 60 minut v chladnu. 
Jablečnou náplň si můžeme připravit podle své chuti. Např. tak, že kilo jablek oloupeme, nastrouháme, ochutíme skořicí, citrónovou šťávou i kůrou, přidáme omyté rozinky a lehce zahustíme špaldovou kaší Nomina.
Těsto vytáhneme z chladničky, rozdělíme na dvě půlky. Rozválíme na tenký plát, poklademe jablečnou náplní. Můžeme přihodit i oříšky. Závin zabalíme a spoje slepujeme rozšlehaným vejcem. Přeložíme na plech a opakujeme i s druhou polovinou těsta. Nakonec oba záviny potřeme rozšlehaným vejcem a vložíme do trouby vyhřáté na 200 °C. Pečeme asi 25 minut.
Tip: Pokud se vám zdá, že by vám závin s neoslazenými jablky připadal málo sladký, můžete do jablíček přidat trochu vanilkového cukru.

výrobky

pro zpracovatele

pro gastronomii

recepty

kde nás najdete?

V velkoobchod P prodejna G gastro S sídlo firmy L lokalizace
Najdete nás i v prodejnách Rossmann, Albert, Lidl

rychlý dotaz

rychlý kontakt

E-mail: info@nominal.cz
adresa:
Vídeň 6
Velké Meziříčí, 59401
Vysočina, Česká republika
další údaje:
IČ: 29317908 / DIČ: CZ29317908