Výborná volba. Instantní kaše představují moderní a zdravý způsob výživy. A tohle je oblíbená instantní kaše. Ptáš se proč? Díky svému přirozenému charakteru. Obiloviny předem šetrně tepelně zpracujeme tak, aby se už nemusely vařit a kaše byla hotová za pár minut. Zachovají si však zároveň svou výživovou hodnotu. Oves je pak tradiční, nutričně bohatá a oblíbená obilovina pro přípravu kaše.
Ve složení jako obvykle nenajdete mléko, přidaný cukr ani jiné ochucovadlo. Jen obiloviny.

 

Složení:
60% oves, kukuřičná krupice
Skladování: Při relativní vlhkosti do 75% a teplotě do 30°C, vždy uzavřené. Chránit před přímým sluncem.
Průměrné výživové hodnoty: Energie 1560kJ/369kcal * tuky 4g * NMK 0,8g * sacharidy 68g * cukry 1g * vláknina 6,4g * bílkoviny 12g * sůl <0,02g
Balení: 300g
Trvanlivost: Při dodržení skladovacích podmínek 12 měsíců.
Upozornění:

Neobsahuje GMO, mléko, vejce. Obsahuje lepek.

 

Jak na přípravu?

Nebojte se experimentovat!

Ovesnou kaši Nomina si můžete připravit podle svých vlastních představ. Není ochucená, vy sami si volíte, jaké další suroviny či sladidla chcete či můžete použít. Je instantní, prošla již tepelnou úpravou. Díky tomu ji můžete připravit ke konzumaci za pár minut.  Je jen na vás, čím si ji ochutíte či jak bude hustá. Vy si volíte, čím ji osladit a jak sladká bude. Je vhodná k přípravě nasladko i naslano. Je výživná (nutričně bohatá), sytá a dobře stravitelná. Kaši si můžete připravit doma, na návštěvě s přáteli, nebo třeba na cestách. Prostě všude, kde budete mít po ruce instantní ovesnou kaši Nomina.

Pár tipů:

  • Kaši můžete zamíchat v horkém mléce, v oblíbeném rostlinném mléce (kokosovém, mandlovém, rýžovém aj.) nebo např. v jogurtu s vodou.
  • Použijte přibližně troj- až čtyřnásobné množství horké tekutiny a hustotu "dolaďte" podle svých představ. Počítejte s tím, že kaše během 3-5 minut nabobtná a zhoustne.
  • Sladit? Dochucovat lze např. medem nebo některým sladkým rostlinným sirupem (obilným, javorovým, čekankovým, ...). Ale nasládlou chuť má již mléko.
  • S kaší kamarádí všechny druhy ovoce, nejlépe čerstvého, dobře ochutí i sušené. 
  • Hodit se může trocha koření. Skořice či badyán jsou samozřejmostí, ale vyzkoušet lze i špetka hřebíčku a jiné.
  • Bílkoviny dodá jogurt nebo hrudkový tvaroh.
  • Nesmíme zapomenout na semínka a oříšky.
  • Pro mlsné jazýčky můžeme přidat kvalitní čokoládu nebo domácí zavařeninu.
  • Anebo úplně jinak. Hustou kaši lze připravit i jako pokrm slaný. Sem pak patří spíše bylinky, česnek, houby, parmezán, cibulka či avokádo. 

 

Kaše není jen na kaši 

Výrobek můžete použít také

  • k zahušťování polévek či omáček
  • jako pojivo do mletých masových či zeleninových směsí (karbanátky)
  • k zahušťování cukrářských náplní (př. jablečná, tvarohová)

 

Mohlo by vás zajímat

Oves je skutečně výživná obilovina. Obsahuje skoro dvakrát tolik tuku než pšenice.  Komplexní sacharidy obsažené v ovsu jsou pro nás vhodným zdrojem energie, protože se do těla uvolňují postupně a pomalu. Tyto sacharidy zároveň přispívají k normální funkci mozku. Oves se zpracovává v celozrnné podobě, jeho předností je tudíž i obsah vlákniny, a to jak nerozpustné tak rozpustné. Podstatnou součástí rozpustné složky vlákniny jsou polysacharidy beta-glukany, které jsou ceněny pro svůj pozitivní vliv na organismus.


Ačkoli je částí světa používán jako bezlepková plodina, v našich končinách je třeba si uvědomit, že ovesné výrobky vhodné pro celiaky musí být označené. Pro celiaky se v zámoří pěstují k tomu vhodné odrůdy. Navíc u nás pěstované ovsy jsou většinou kontaminované jinými plodinami.

 

I přes její nesporné kvality tedy kaše NENÍ VHODNÁ PRO CELIAKY A BEZLEPKOVOU DIETU.

 

 

newsletter

Buďte stále v obraze!
Aby vám už nic neuteklo,
přihlaste se k odběru novinek.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů | GDPR