Popis výrobku:

  • Náš olej je vyráběn mechanickým lisováním kvalitních semínek lnu za studena. Bez dalších úprav.
  • Je  100% lněným produktem.
  • Má žlutou barvu a lehce oříškovou chuť.
  • Je možné jej užívat nejen vnitřně, ale také pro zvláčnění a zjemnění i velice suché kůže či vlasovým zábalům. 

 

Použití:

Lněný olej je určen především do studené kuchyně. Hodí se k ochucení zeleninových i ovocných salátů, kaší nebo jogurtů. Do teplých jídel (př. brambory, zelenina, polévky) ho lze přidat až po tepelné úpravě. Je také vhodným doplňkem stravy při užívání jedné čajové lžičky 2x denně. Je dobré jej kombinovat s tvarohem. Zevně se používá k masážím, potírání a jako součást pečujících zábalů a masek.

 

Skladování:

Správné skladování je jedna z nejpodstatnější věcí pro zachování vlastností lněného oleje. Skladujte v chladnu a temnu, nejlépe v lednici, a to i před otevřením. Po otevření spotřebujte do 6 týdnů. Případný kal na dně není na závadu.

 

Více informací o panenském lněném oleji jistě najdete v odborné literatuře či na webových stránkách, které se věnují této problematice.

Nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 zakazuje označovat na potravinách a místech, které tyto potraviny prodávají, zdravotní účinky produktů, pokud nejsou přímo schváleny tímto nařízením. Proto není možné používat obecně známá tvrzení o účincích jednotlivých produktů. 

newsletter

Buďte stále v obraze!
Aby vám už nic neuteklo,
přihlaste se k odběru novinek.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů | GDPR