Panenský makový olej je lisovaný z kvalitních semínek modrého máku českého původu, a to mechanicky za studena. Dále není upravován. Neobsahuje žádné omamné látky ani cholesterol. Obsahuje značný podíl nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. 

 

Oblíbený je zejména pro své vynikající chuťové vlastnosti a jemnou vůni.

 

Makový olej je určen pouze do studené kuchyně. Díky své jemné chuti se hodí do sladkých i slaných pokrmů (zeleninových i ovocných salátů, pomazánek, ovocných omáček nebo na palačinky). K teplým pokrmům se dá přidat až po tepelné úpravě. Může být konzumován jako doplněk stravy při užívání jedné čajové lžičky 2x denně.


Velkou oblastí použití jsou kosmetické účely. Zjemňuje pleť, zklidňuje pokožku při ekzémech a po opalování. Také se používá v péči o vlasy a nehty.


Nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 zakazuje označovat na potravinách a místech, které tyto potraviny prodávají, zdravotní účinky produktů, pokud nejsou přímo schváleny tímto nařízením. Proto není možné používat obecně známá tvrzení o účincích jednotlivých produktů.

 

Makový olej obsahuje kolem 65-70 % polynenasycených mastných kyselin (omega-3,6 i 9) a vysoké množství vytamínu E. Z toho vyplývá jeho pozivtivní vliv na organismus.

 

Kvalitu panenských rostlinných olejů ovlivňuje správný způsob skladování. Skladujte v chladnu a temnu max. 9 měsíců. Po otevření schovejte do lednice a spotřebujte do 3 měsíců.
Případný kal na dně není na závadu.

 

 

newsletter

Buďte stále v obraze!
Aby vám už nic neuteklo,
přihlaste se k odběru novinek.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů | GDPR