Suroviny

Těsto:

300 g bezlepkové mouky Nomix
170 g(ml) vody

 

Náplň:

100 g měkkého tvarohu
10 g změklého másla
20 g cukru (nebo med)
½ vejce
1-2 PL kaše Nomina

 

Postup

 

Velmi jednoduchým způsobem si připravíme těsto. Mouku a vodu smícháme a důkladně hněteme, až získáme tužší, ale dobře tvarovatelné, vláčné těsto. To necháme odpočinout tak 30 min. chráněné mikrotenovým sáčkem a můžeme tvarovat  taštičky.


Pro přípravu náplně smícháme všechny suroviny a necháme chvíli odležet. Kaše Nomina nám pomůže náplň trochu zahustit. Můžeme použít kteroukoli, rýžová má chuť nejjemnější.


Těsto rozválíme na tenký  plát ( cca 2 mm) a tvořítkem nebo hranou sklenice vykrajujeme kolečka o průměru tak 6-7 cm, aby se nám s nimi dobře pracovalo. Okraj kolečka potřeme rozšlehaným vejcem(stačí 0,5 cm) a na kolečko dáme přiměřené množství tvarohové náplně. Kolečko přeložíme v půlce a opatrně, ale důkladně stlačíme okraje k sobě (vytvoříme taštičku). Můžeme si pomoct třeba střenkou nože. Taštičky vaříme ve vroucí mírně osolené vodě asi 10 min. Podáváme se skořicí, moučkovým cukrem, přelité máslem. Také si můžeme z čerstvého či mraženého ovoce (např. jahody, maliny,…) , cukru a trochy kukuřičného škrobu svařit ovocnou omáčku, kterou taštičky přelijeme.


Náš tip: Taštičky si můžeme připravit předem a šetrně uložit v mrazničce, dobře chráněné před vyschnutím. Vaříme tak, že je zmrzlé vhodíme do vroucí vody.

 

newsletter

Buďte stále v obraze!
Aby vám už nic neuteklo,
přihlaste se k odběru novinek.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů | GDPR