NOMINAL

chleby / pečivo / jemné pečivo

Škvarkové placky-bezlepkové

Škvarkové placky-bezlepkové

Suroviny

150g směsi na chléb s
pohankovou vlákninou
150g Směsi na chléb se
lněnou vlákninou
100 ml(g) mléka
165 ml vody
10g čerstvého droždí
(přiměřené množství instantního)
20g sádla
100-150g škvarků

Postup

Na náš stůl se dostaly pravděpodobně z Maďarska, kde mají škvarkové placky tradici. Ale je to už dávno  a  od té doby si recept šel svou vlastní cestou a vznikla řada variant. Moje teta je chystávala na posvícení. Na povrchu je zdobila tupou stranou nože a sypala mákem. Co se nesnědlo mi vždy nabalila sebou na kolej, kde se po nich během pár minut zaprášilo. Tady je návod.
Ze směsí na chléb, mléka, vody, droždí a roztopeného sádla vymícháme těsto. Do něj přidáme drobné vepřové škvarky, zbavené sádla, a znovu dobře promícháme. Pokud máme škvarky větší, rozsekáme je na drobnější kousky. Pokud máme škvarky hodně promaštěné sádlem, už ho nepřidáváme do těsta. Těsto necháme zrát asi 20 min. Čas hodně záleží na podmínkách kynutí. V mírně vyhřáté troubě nám bude těsto kynout rychle, při pokojové teplotě to bude  déle.
Pro zpracování si váleček, ruce i pracovní plochu lehce pomastíme. Těsto rozválíme na plát o tloušťce asi 1 cm a z něj vykrajujeme kolečka. Můžeme použít okraj skleničky, který taky pomastíme, aby nám na něm neulpívalo těsto. Kolečka přeložíme na plech a můžeme ozdobit vytlačením mřížky tupou stranou nože. Necháme nakynout a před vložením do trouby potřeme vodou s mlékem (můžeme i vejcem). Povrch  koleček můžeme posypat mákem. Pečeme 15 - 20 min. při 200°C.

 

cereální kaše

směsi na chleba

směsi na těsta

bezlepkové recepty

kde nás najdete?

V velkoobchod P prodejna G gastro S sídlo firmy L lokalizace
Najdete nás i v prodejnách Rossmann, Albert, Lidl

rychlý dotaz

rychlý kontakt

E-mail: info@nominal.cz
adresa:
Vídeň 6
Velké Meziříčí, 59401
Vysočina, Česká republika
další údaje:
IČ: 29317908 / DIČ: CZ29317908