NOMINAL

hlavní jídla / přílohy

Tvarohové taštičky

Tvarohové taštičky

Suroviny

Těsto:
300 g bezlepkové mouky Nomix
170 g(ml) vody
Náplň:

100 g měkkého tvarohu
10 g změklého másla
20 g cukru (nebo med)
½ vejce
1-2 PL kaše Nomina

Postup

Velmi jednoduchým způsobem si připravíme těsto. Mouku a vodu smícháme a důkladně hněteme, až získáme tužší, ale dobře tvarovatelné, vláčné těsto. To necháme odpočinout tak 30 min. chráněné mikrotenovým sáčkem a můžeme tvarovat  taštičky.
Pro přípravu náplně smícháme všechny suroviny a necháme chvíli odležet. Kaše Nomina nám pomůže náplň trochu zahustit. Můžeme použít kteroukoli, rýžová má chuť nejjemnější.
Těsto rozválíme na tenký  plát ( cca 2 mm) a tvořítkem nebo hranou sklenice vykrajujeme kolečka o průměru tak 6-7 cm, aby se nám s nimi dobře pracovalo. Okraj kolečka potřeme rozšlehaným vejcem(stačí 0,5 cm) a na kolečko dáme přiměřené množství tvarohové náplně. Kolečko přeložíme v půlce a opatrně, ale důkladně stlačíme okraje k sobě (vytvoříme taštičku). Můžeme si pomoct třeba střenkou nože. Taštičky vaříme ve vroucí mírně osolené vodě asi 10 min. Podáváme se skořicí, moučkovým cukrem, přelité máslem. Také si můžeme z čerstvého či mraženého ovoce (např. jahody, maliny,…) , cukru a trochy kukuřičného škrobu svařit ovocnou omáčku, kterou taštičky přelijeme.
Náš tip: Taštičky si můžeme připravit předem a šetrně uložit v mrazničce, dobře chráněné před vyschnutím. Vaříme tak, že je zmrzlé vhodíme do vroucí vody.

 

cereální kaše

směsi na chleba

směsi na těsta

bezlepkové recepty

kde nás najdete?

V velkoobchod P prodejna G gastro S sídlo firmy L lokalizace
Najdete nás i v prodejnách Rossmann, Albert, Lidl

rychlý dotaz

rychlý kontakt

E-mail: info@nominal.cz
adresa:
Vídeň 6
Velké Meziříčí, 59401
Vysočina, Česká republika
další údaje:
IČ: 29317908 / DIČ: CZ29317908